Kategorija Članki

pravica-do-znanja

Pravica do znanja. Res?

V »modernem« svetu smo tako rekoč preplavljeni z univerzalnimi, splošnimi ali posebej tematskimi deklaracijami, zakoni in predpisi, ki naj bi človeštvu tako ali drugače »omogočale« pravico (do) znanja. Oziroma (do) izobraževanja/e, kar je sicer dejansko nekaj drugega kot znanje, kar…

Preberi večPravica do znanja. Res?
sistemska-korupcija

Sistemska korupcija

Že drugič smo doma po daljšem času pogledali zanimivo britansko televizijsko nadaljevanko o sistemski korupciji “Na dolžnosti”. Sprva sem bil ob ponovnem gledanju skeptičen misleč, kako se bom vsega spomnil od prvega ogleda, pa me je prijetno presenetilo, kako z…

Preberi večSistemska korupcija
razosebljena-komunikacija

Pasti razosebljanja komuniciranja

Državna, pogosto tudi celotna javna uprava se vse pogosteje sooča z izzivi komuniciranja, ki vodstvu ne prinaša želenih »učinkov«. Poleg klasičnih specifik državne in javne uprave, povezanih s strokovnostjo izrazoslovja in že pregovorne nesposobnosti prevajanja širšim množicam nerazumljivega besednjaka, so…

Preberi večPasti razosebljanja komuniciranja
sonaraven

Sonaraven razvoj

Sonaraven razvoj je besedna zveza, ki jo je razbesnjeni neoliberalizem (že) skoraj iznakazil, tako kot je pred tem pogostejšo besedno zvezo »trajnostni razvoj«. Kje je jedro problema? Ko je neodvisna znanost in stroka pravilno opozarjala na vplive brezvestnega kapitala na…

Preberi večSonaraven razvoj